JoomlaTemplates.me by WebHostArt.com
 • Zapraszamy na studia! Dowiedz się więcej! Aplikuj!
 • Studiuj w wyjątkowym mieście Toruniu, studiuj na UMK, studiuj w naszej Katedrze!
 • Zobacz co robią studenci KEiAK UMK! Zobacz jak możesz rozwijać swoje zainteresowania!
 • Zobacz jak różnorodna jest nasza aktywność, jak długą i interesującą mamy historię.
 • Zobacz kto prowadzi zajęcia na studiach w KEiAK UMK.
 • Zobacz co czeka Cię po studiach, zobacz co robią nasi absolwenci.
 • Zobacz nasze zdjęcia, wybierz się z nami w antropologiczną podróż.
 • 18th Conference of the International Association for Ladakh Studies (IALS) Bedlewo.
 • Zapraszamy na studia! Dowiedz się więcej! Aplikuj!

POWER na WNH

Opublikowano: czwartek, 19, maj 2016

power etnologia"Humanista - Stażysta - Menadżer! Zarządzanie dziedzictwem kulturowym" – projekt Wydziału Nauk Historycznych UMK otrzymał dofinansowanie w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój 2014-2020. Zdobyte fundusze europejskie zastaną przeznaczone w całości na płatne staże zawodowe dla studentów ostatnich lat studiów drugiego stopnia w latach 2016-2017. W projekcie uczestniczyć będą między innymi studenci etnologii - antropologii kulturowej, studiujący obecnie na I i II roku uzupełniających studiów magisterskich. Staże odbędą się w wiodących organizacjach realizujących w sposób nowoczesny zadania w obszarze zarządzania dziedzictwem kulturowym w kraju oraz za granicą i umożliwią studentom kończącym studia, także z zakresu etnologii - antropologii kulturowej, płynne przejście z etapu edukacji do etapu zatrudnienia.

Wniosek przygotowany przez Zespół Projektowy z naszego Wydziału uzyskał dofinansowanie w kwocie 1 402 233,69 zł i znalazł się na 51 miejscu listy rankingowej. Narodowe Centrum Badań i Rozwoju rozpatrzyło i oceniło w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój 2014-2020 (Działania 3.1 Kompetencje w szkolnictwie wyższym, Oś III Szkolnictwo wyższe dla gospodarki i rozwoju) 369 wniosków, do dofinansowania wyznaczono jedynie 95. W skład Zespołu Projektowego przygotowującego wniosek i realizującego projekt wszedł pracownik Katedry Etnologii i Antropologii Kulturowej UMK dr Rafał Kleśta-Nawrocki.

 • Rozmowy kwalifikacyjne do projektu Humanista - Stażysta - Menadżer! Zarządzanie dziedzictwem kulturowym w drugiej edycji programu (2017) będą mieć miejsce od 6 do 8 marca 2017 r., według podanego harmonogramu.
 • Rejestracja i przesłanie dokumentów do programu „Humanista - Stażysta - Menadżer! Zarządzanie dziedzictwem kulturowym” w drugiej edycji programu (2017) potrwa od 06.02. do 19.02.2017 r. Instrukcja rejestracji elektronicznej dostępna na stronie, logowanie możliwe jest przez zakładkę zaloguj się
 • Ruszyła rekrutacja i rejestracja na drugą edycję programu w roku 2017. Dostępny jest już Regulamin rekrutacji. Została otwarta rejestracja i możliwość przesyłania dokumentów. Do rejestracji zapraszamy wszystkich zainteresowanych stażami studentów ostatniego roku studiów magisterskich na kierunku etnologia - antropologia kulturowa. Liczba miejsc stażowych jest ograniczona do poziomu 30% studentów na danym kierunku. Rejestrujcie się!
 • Spotkanie informacyjne w sprawie płatnych staży - edycja 2017. Rusza druga edycja programu POWER WNH. Zapraszamy studentów ostatniego roku studiów stacjonarnych II stopnia na spotkanie informacyjne, które odbędzie się 31 stycznia 2017 r. o godz. 9.45 w Auli Collegium Humanisticum (czytaj więcej).
 • Uczestnicy pierwszej edycji zakończyli swoje płatne staże. Uczestnicy programu „Humanista - Stażysta - Menadżer! Zarządzanie dziedzictwem kulturowym” w edycji 2016 z końcem grudnia zakończyli swoje płatne staże w wybranych organizacjach realizujących w sposób nowoczesny zadania związane z zarządzaniem dziedzictwem kulturowym (czytaj więcej).
 • Uczestnicy pierwszej edycji ruszyli do pracy. Uczestnicy programu „Humanista - Stażysta - Menadżer! Zarządzanie dziedzictwem kulturowym” w edycji 2016 w miesiącu wrześniu w większości pracują już w wybranych organizacjach realizujących w sposób nowoczesny zadania w obszarze zarządzania dziedzictwem w kraju i zagranicą. Absolwenci dobrze sobie radzą i konfrontują nabytą w trakcie studiów wiedzę i umiejętności z praktycznym ich wykorzystaniem w swoich trzymiesięcznych miejscach pracy (czytaj więcej).
 • Rozmowy kwalifikacyjne do projektu Humanista - Stażysta - Menadżer! Zarządzanie dziedzictwem kulturowym w pierwszej edycji programu będą mieć miejsce 16 i 17 czerwca 2016 r., według podanego harmonogramu.
 • Rejestracja i przesłanie dokumentów do programu „Humanista - Stażysta - Menadżer! Zarządzanie dziedzictwem kulturowym” w pierwszej edycji programu potrwa od 07.06. do 10.06.2016 r. Instrukcja rejestracji elektronicznej dostępna na stronie, logowanie możliwe jest przez zakładkę zaloguj się
 • Ruszyła rekrutacja i rejestracja na pierwszą edycję programu w roku 2016. Dostępny jest już Harmonogram rekrutacji i Regulamin rekrutacji. Została otwarta rejestracja i możliwość przesyłania dokumentów. Nie zwlekajcie, rejestrujcie się!
 • Najczęściej zadawane pytania. Chcesz aplikować w projekcie stażowym "Humanista - Stażysta - Menadżer! Zarządzanie dziedzictwem kulturowym"? Masz pytania, wątpliwości? Nie wszystko jest jasne? Może na początek pomoże Ci przygotowane na stronie projektu FAQ.  
 • Pierwsze spotkanie za nami! Odbyło się pierwsze spotkanie informacyjne (24 maja 2016 r.) dotyczące projektu „Humanista - Stażysta - Menadżer! Zarządzanie dziedzictwem kulturowym”. Tych, którzy nie zdążyli, zaspali, nie mogli przybyć, etc, pragniemy uspokoić. Kolejne spotkanie już na początku czerwca. (czytaj więcej)
 • Spotkanie informacyjne w sprawie płatnych staży. Pierwsze spotkanie informacyjne dotyczące możliwości otrzymania płatnych staży w ramach projektu odbędzie się: 24 maja 2016 (wtorek), godz. 11:00, sala AB 1.22, Collegium Humanisticum (czytaj więcej)

 

 

 

 

 

 

 

Katedra Etnologii i Antropologii Kulturowej UMK, ul. Władysława Bojarskiego 1, 87-100 Toruń, e-mail: etnowww@umk.pl. Opiekun serwisu: Rafał Kleśta-Nawrocki.