JoomlaTemplates.me by WebHostArt.com
  • Zapraszamy na studia! Dowiedz się więcej! Aplikuj!
  • Studiuj w wyjątkowym mieście Toruniu, studiuj na UMK, studiuj w naszej Katedrze!
  • Zobacz co robią studenci KEiAK UMK! Zobacz jak możesz rozwijać swoje zainteresowania!
  • Zobacz jak różnorodna jest nasza aktywność, jak długą i interesującą mamy historię.
  • Zobacz kto prowadzi zajęcia na studiach w KEiAK UMK.
  • Zobacz co czeka Cię po studiach, zobacz co robią nasi absolwenci.
  • Zobacz nasze zdjęcia, wybierz się z nami w antropologiczną podróż.
  • 18th Conference of the International Association for Ladakh Studies (IALS) Bedlewo.
  • Zapraszamy na studia! Dowiedz się więcej! Aplikuj!

18th Conference of the International Association for Ladakh Studies: Current Western Himalayan Research

Opublikowano: poniedziałek, 19, wrzesień 2016

als_logoKatedra Etnologii i Antropologii Kulturowej UMK w Toruniu wraz z Komitetem Nauk Etnologicznych PAN i Humboldt University w Berlinie organizują międzynarodowe wydarzenie: 18th Conference of the International Association for Ladakh Studies (IALS). Obecna konferencja poświęcona problematyce aktualnych badań himalajskich nosi tytuł Current Western Himalayan Research. Odbędzie się ona w dniach od 2 do 6 maja 2017 roku w Centrum Konferencyjnym IM PAN w Będlewie k/Poznania. Sekretarzem i głównym organizatorem konferencji jest dr Rafał Beszterda, pracownik KEiAK UMK w Toruniu, aktywny członek IALS od 1996 roku.

Konferencje IALS odbywają się w Europie co cztery lata i są one każdorazowo największym wydarzeniem naukowym dla badaczy z całego świata zajmujących się wysokogórskimi częściami Indii, Pakistanu, Tybetu, Nepalu i Butanu. Są to spotkania prawdziwie multidyscyplinarne, bowiem gromadzą antropologów kulturowych, historyków, historyków sztuki, lingwistów, religioznawców, muzeologów, archeologów, biologów, filmowców, działaczy rozmaitych organizacji rządowych i pozarządowych oraz entuzjastów obszarów wysokogórskich. 18. konferencja IALS odbędzie się w Polsce po raz pierwszy w historii. Z tego choćby powodu jest ona świetną okazją do pokazania naszego kraju, jak i miejscem promocji Uniwersytetu Mikołaja Kopernika. Dotychczasowe spotkania gromadziły 80-100 osób reprezentujących wiodące uczelnie świata, od Australii, przez Japonię, Indie, kraje europejskie, aż do Stanów Zjednoczonych i Kanady.
Czytaj więcej...

 

 

 

Katedra Etnologii i Antropologii Kulturowej UMK, ul. Władysława Bojarskiego 1, 87-100 Toruń, e-mail: etnowww@umk.pl. Opiekun serwisu: Rafał Kleśta-Nawrocki.