Zapraszamy na Jubileusz 70-lecia etnologii akademickiej w Toruniu

Opublikowano: piątek, 25, listopad 2016

Katedra Etnologii i Antropologii Kulturowej UMK w Toruniu ma przyjemność zaprosić Państwa do wzięcia udziału w Jubileuszu 70-lecia etnologii akademickiej w Toruniu. Uroczystość  odbędzie się  8 grudnia o godz. 13.30 w Collegium Humanisticum  (sala Rady Wydziału Nauk Historycznych). Obchodom towarzyszyć będzie odbywające się w tym dniu w naszej siedzibie uroczyste Zebranie Komitetu Nauk Etnologicznych PAN. Zapraszamy serdecznie  wszystkich, którzy pragną z nami uczcić nasz jubileusz.
Minęło 70 lat od chwili powstania etnologii akademickiej na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu. Pod koniec roku 1945 powstała tutaj Katedra Etnografii i Etnologii, a pierwsza inauguracja roku dydaktycznego odbyła się w auli Collegium Maius w styczniu 1946 r.  Pragniemy uczcić istotny moment powstania w Toruniu instytucji etnologiczno-antropologicznej o charakterze badawczo-akademickim oraz początku kształtowania się ram organizacyjnych naszej obecnej jednostki spotkaniem poświęconym jej dziejom i zainteresowaniom badawczym. Nasze skromne obchody wpisują się w rocznicowe wydarzenia związane z 70-leciem Uniwersytetu Mikołaja Kopernika, w ramach którego etnologia w formie instytucjonalnej istniała od samego początku.
czytaj więcej...