Wykłady monograficzne

Kategoria: Strefa studenta Opublikowano: czwartek, 26, luty 2015 KEiAK

2015/2016 semestr letni

• Polska bajka ludowa w kontekście kulturowym, dr hab. Violeta Wróblewska, prof. UMK
  • Rytuały, mity i obrazy - Żydzi i judaizm w kulturze europejskiej, dr Magdalena Maciudzińska-Kamczycka
  • Archeologiczne świadectwa zachowań ludycznych, dr Łukasz Czyżewski

2015/2016 semestr zimowy

• Współczesność kultur himalajskich Indii, dr Rafał Beszterda
  • Kuchnia francuska:  historia, kultura i sztuka życia, Prof. dr hab. Jarosław Dumanowski
  • Antropologia demokracji, dr Rafał Kleśta-Nawrocki

2014/2015 semestr letni

• Ludowi outsiderzy, dr Tomasz Kalniuk
  • Wizualizacja w nowych mediach, dr Veslava Osińska
  • Współczesne społeczeństwo Japonii, dr Elżbieta Watanabe

2014/2015 semestr zimowy

• Problemy współczesnych Indii, dr Rafała Beszterda
  • Kultury żywienia i dziedzictwo kulinarne, dr hab. Jarosław Dumanowski, prof. UMK
  • Wybrane problemy z dziejów staropolskiej kultury i cywilizacji, prof. dr hab. Kazimierz Maliszewski