Wiślane opowieści

Wiślane opowieści

24 kwietnia 2017 r., godz. 10:00, 11:00 i 12:00
Toruń, ul.Przystań AZS, ul. Popiełuszki 1

W ramach XVII Toruńskiego Festiwalu Nauki i Sztuki zapraszamy na wycieczkę tradycyjną łodzią wiślaną wzdłuż toruńskich brzegów. Podczas rejsu zostanie przedstawiony wykład poświęcony tradycjom flisackim i znaczeniu Wisły jako szlaku transferu kultury. Szyper łodzi opowie o tradycyjnych technikach nawigacyjnych i nadwiślańskiej przyrodzie. Będzie okazja podpatrzeć typowe dla Wisły gatunki ptaków.

Prowadzący: dr Rafał Kleśta-Nawrocki (Katedra Etnologii i Antropologii Kulturowej UMK), Jakub Gołębiewski (Slow Flow Guru).

Zgłoszenia przyjmuje Jakub Gołębiewski, tel.: 601841358, email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Proponujemy trzy godzinne rejsy z "Wiślanymi opowieściami", startujemy z Przystani AZS, ul. Popiełuszki 1, o godzinie 10:00, 11:00 i 12:00. Płyńcie z nami.
Wydarzenie na stronie
Toruńskiego Festiwalu Nauki i Sztuki