Toruński Festiwal Smaków 2017

Opublikowano: środa, 05, kwiecień 2017

Studenci Katedry Etnologii i Antropologii Kulturowej UMK wzięli aktywny udział w Toruńskim Festiwalu Smaków, którego tegoroczna edycja odbyła się pod hasłem "Swojskie i obce". Festiwal miał miejsce 1-2 kwietnia 2017 r. w siedzibie Targów Toruńskich przy ul. Szosa Bydgoska 3. W programie wydarzenia znalazły się targi wyrobów tradycyjnych i regionalnych, liczne prezentacje, degustacje i pokazy kulinarne oraz wykłady, zajęcia dla dzieci, warsztaty i wiele innych atrakcji. Jak co roku odbył się obiad prezydencko-rektorski, podczas którego Wiceprezydent Miasta Torunia i Rektor UMK wspólnie przygotowywali posiłek. Dużym zainteresowaniem cieszył się także konkurs restauracji z regionu na tradycyjne, regionalne dania według przepisów z dawnych książek kucharskich.

Nasi studenci zapewnili imprezie oprawę, prezentując się w barwnych strojach i zapraszając gości festiwalowych. Zajęli się sprawami logistycznymi, obsługą sali wykładowej, konkursów i licznych degustacji. Zapewnili obsługę fotograficzno-filmową poprzez stworzenie dokumentacji i bezpośrednie transmisje on-line. Ich działania w trakcie Toruńskiego Festiwalu Smaku koordynował nasz pracownik dr Rafał Kleśta-Nawrocki .