Etnologiczne drogi na Wschód (Debaty WNH)

Opublikowano: środa, 28, luty 2018

Dziekan Wydziału Nauk Historycznych UMK serdecznie zaprasza całą społeczność Wydziału oraz wszystkich zainteresowanych na spotkanie z cyklu Debaty WNH, które odbędzie się 5 marca br. w Sali Rady Wydziału Nauk Historycznych (C.0.39) o godzinie 16.30. Wydarzenie pt. Etnologiczne drogi na Wschód jest zorganizowane przez Pracownię Studiów Azjatyckich Katedry Etnologii i Antropologii Kulturowej UMK.

Obszary Azji są od lat obiektem zainteresowań polskiej etnologii-antropologii kulturowej, a rodzimi badacze mają ogromne zasługi dla badania najrozmaitszych kultur tego wielkiego kontynentu. Tematem spotkania będą zakresy zainteresowań, uwarunkowania, efekty i plany współczesnych badań wschodnich realizowanych w Katedrze Etnologii i Antropologii Kulturowej UMK, których tradycje sięgają początku lat 2000.
Uczestnicy debaty: dr Rafał Beszterda, prof. dr hab. Swietłana Czerwonnaja, dr Joanna Książek, mgr Renata Lesner-Szwarc i dr hab. Wojciech Olszewski.
Prowadzenie - dr hab. Anna Nadolska-Styczyńska.

plakat