Mamy doktora Halszkę Wierzbicką

Opublikowano: wtorek, 11, wrzesień 2018

Halszka Wierzbicka
Mamy doktora!

HALSZKA WIERZBICKA, doktorantka Katedry Etnologii i Antropologii Kulturowej UMK, obroniła pracę doktorską pt. "Muthiana orèra. Stać się kobietą Lomwe",  Toruń, 10 września 2018 r., promotor: dr hab. Wojciech Olszewski, prof. UMK; recenzenci: dr hab. Maciej Ząbek, prof. UW i  prof. dr hab. Ryszard Vorbrich.

W swojej rozprawie przedstawiła kwestie dotyczące inicjacji, rytuału przejścia, modyfikacji ciała, seksualności oraz tożsamości kobiet Lomwe. Praca powstała na podstawie etnograficznych badań terenowych przeprowadzonych w Mozambiku oraz kwerend bibliotecznych zrealizowanych  na uczelniach i w muzeach w Lizbonie, Lejdzie i Londynie.

Pani Halszko, GRATULACJE!