Europejski komponent w kodzie kulturowym rosyjskiego miasta na Syberii

Opublikowano: wtorek, 30, październik 2018

5 listopada 2018 r., o godz. 15.00 w sali Rady Wydziału Nauk Historycznych (C.0.39) odbędzie się spotkanie w ramach Debat Wydziału Nauk Historycznych. Wykład pt.  "Европейский компонент в культурном коде русского города Сибири" ("Europejski komponent w kodzie kulturowym rosyjskiego miasta na Syberii") wygłosi dr hab. Maria Czornaja. Wystąpienie będzie tłumaczone na język polski.

Мария Петровна Чорная jest profesorem Tomskiego Uniwersytetu Państwowego (czwarty w rankingu uczelni rosyjskich). Jest archeologiem, historykiem, etnografem zajmującym się dziejami Syberii od końca w. XVI-XX. Szczególnym polem jej zainteresowań są wpływ kulturowe zachodu - z terytorium Rzeczypospolitej lub poprzez Rzeczpospolitą na rozwój Syberii.