Powrót do Przyszłości - wschodnie opowieści z Jedwabnego Szlaku, gdzie Wschód spotyka się z Zachodem

Kategoria: Wykłady gościnne Opublikowano: wtorek, 21, kwiecień 2015 KEiAK

Katedra Etnologii i Antropologii Kulturowej UMK w Toruniu zaprasza na wykład:
Zbigniew Pawlak
Powrót do Przyszłości - wschodnie opowieści z Jedwabnego Szlaku,
gdzie Wschód spotyka się z Zachodem
 
27 kwietnia 2015 r., godz. 15.00, 
Toruń, ul. Władysława Bojarskiego 1, Collegium Humanisticum, sala AB 3.15.

Prezentacja multimedialna z regionu Środkowej Azji, gdzie egzotyka, przeszłość, duchowość mieszają się z cierpieniem, wojną i poszukiwaniem drogi przyszłości. Słuchacze udadzą się w podróż przez nowoczesne miasta Kazachstanu, tradycje Uzbekistanu, niezwykle piękną przyrodę Kirgistanu oraz świat wojny w Afganistanie. Odradzający się na nowo Jedwabny Szlak łączący światy Zachodu i Wschodu przysłaniany zostaje przez nadchodzącą chmurę rosnącej władzy Kremla.

Zbigniew Pawlak - dyplomowany trener i konsultant z zakresu komunikacji międzykulturowej, znawca Wschodu. Coach i doradca biznesowy w zakresie współpracy międzynarodowej. Przez 10 lat mieszkał za wschodnią granicą i od 20 pracuje w Azji Środkowej, gdzie przez lata brał udział w projektach edukacyjnych i humanitarnych. Jest członkiem Królewskiego Towarzystwa Spraw Azjatyckich w Londynie (Royal Society for Asian Affairs). Autor książki „Pęknięte miasto. Biesłan” opowiadającej o kulturze Kaukazu i największym zamachu terrorystycznym w Rosji. Aktywnie wspiera międzykulturowe działania organizacji i instytucji w Polsce, Wielkiej Brytanii i w krajach Europy Wschodniej oraz Azji Środkowej. Współpracuje jako ekspert kulturowy z Fundacją Świat na Wyciągnięcie Ręki.

 

 

Katedra Etnologii i Antropologii Kulturowej UMK, ul. Władysława Bojarskiego 1, 87-100 Toruń, e-mail: etnowww@umk.pl. Opiekun serwisu: Rafał Kleśta-Nawrocki.