• Zapraszamy na studia! Dowiedz się więcej! Aplikuj!
  • Studiuj w wyjątkowym mieście Toruniu, studiuj na UMK, studiuj w naszej Katedrze!
  • Zobacz co robią studenci KEiAK UMK! Zobacz jak możesz rozwijać swoje zainteresowania!
  • Zobacz jak różnorodna jest nasza aktywność, jak długą i interesującą mamy historię.
  • Zobacz kto prowadzi zajęcia na studiach w KEiAK UMK.
  • Zobacz co czeka Cię po studiach, zobacz co robią nasi absolwenci.
  • Zobacz nasze zdjęcia, wybierz się z nami w antropologiczną podróż.
  • 18th Conference of the International Association for Ladakh Studies (IALS) Bedlewo.
  • Zapraszamy na studia! Dowiedz się więcej! Aplikuj!

III TEKA: Człowiek – czystość i brud

Kategoria: Konferencje Opublikowano: wtorek, 11, sierpień 2015

teka2015Studenci i Doktoranci Wydziału Teologicznego oraz Katedry Etnologii i Antropologii Kulturowej Uniwersytetu Mikołaja Kopernika mają zaszczyt zaprosić na trzecią, ogólnopolską, interdyscyplinarną Teologiczno-Etnologiczną Konferencję Akademicką (TEKA)

III TEKA: Człowiek - czystość i brud


Odbędzie się ona w dniach 28-29 października 2015 r. na Wydziale Teologicznym Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu.

W tym roku głównym obszarem zainteresowań będzie ujęcie człowieka w dychotomicznej perspektywie czystości i brudu. Tak zakrojony temat pozwoli na szerokie i niezwykle ciekawe ujęcie człowieka i całej jego egzystencji. Dlatego tegoroczna konferencja dedykowana jest dla studentów i doktorantów wszystkich dziedzin wiedzy, którzy odnajdują swoje miejsce w tak zaprezentowanym polu badawczym.

28-29 października 2015 r. oprócz wystąpień studentów i doktorantów przewidziany jest także panel ekspercki. Zaproszeni goście (m.in. Pani prof. dr hab. Hanna Suchocka, ks. prof. dr hab. Waldemar Chrostowski, Pani Agata Puścikowska – Gość Niedzielny) podzielą się swoim wybitnym doświadczeniem naukowym i egzystencjalnym, który zaprezentują przez pryzmat zaproponowanego przez nas dualistycznego ujęcia człowieka w ramy czystości i brudu.

TEKA na stałe zagościła na mapie konferencji przeznaczonych dla studentów oraz młodej kadry. Chcemy, aby jej poziom i głębia poruszanych tematów wyznaczał nowe nurty w polskiej myśli naukowej i przyczyniał się do rozwoju badań prowadzonych przez naukowców dopiero rozpoczynających swoją karierę badawczą.

Zgłoszenia na TEKĘ prosimy przesyłać na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. do 20 września 2015 r.

teka2015-zaproszenie (PDF)
teka2015-zgłoszenie (Word)

 

 

 

Katedra Etnologii i Antropologii Kulturowej UMK, ul. Władysława Bojarskiego 1, 87-100 Toruń, e-mail: etnowww@umk.pl. Opiekun serwisu: Rafał Kleśta-Nawrocki.