IV TEKA: Człowiek – mądrość i głupota

Kategoria: Konferencje Opublikowano: niedziela, 01, maj 2016

Wydział Teologiczny oraz Katedra Etnologii i Antropologii Kulturowej Uniwersytetu Mikołaja Kopernika mają zaszczyt zaprosić na międzynarodową, interdyscyplinarną IV Teologiczno-Etnologiczną Konferencję Akademicką (TEKA), która odbędzie się w Toruniu w dniach 24-25 listopada 2016 roku.

IV TEKA: Człowiek - mądrość i głupota

TEKA już od 2013 roku regularnie gości w kalendarzu jesiennych wydarzeń naukowych. Przedmiotem tegorocznych obrad będzie człowiek w perspektywie mądrości i głupoty. Tak zarysowana tematyka umożliwia rozmaitość interpretacji. Chcemy, aby nad tym zagadnieniem pochylili się badacze różnych dziedzin nauki z całego świata, aby móc zaprezentować wyniki swoich badań w ramach zaproponowanego przez Organizatorów tematu.
TEKA ma także na celu integrowanie młodych środowisk naukowych, dlatego oprócz wybitnych naukowców, szczególnie mile widziani są studenci i doktoranci, którzy dopiero rozpoczynają swoją karierę naukową.
Język konferencji: polski i angielski.
Zgłoszenia prosimy kierować na adres mailowy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Kartę zgłoszeń wraz z abstraktem oraz rekomendacją promotora bądź opiekuna naukowego należy przesłać do 31 października 2016 roku. Na ich podstawie Rada Naukowa Konferencji dokona wstępnej selekcji zaproponowanych referatów. Pełny tekst wystąpienia należy przysłać do 25 listopada 2016 roku.
Opłata konferencyjna wynosi 100 złotych. Obejmuje ona pakiet konferencyjny oraz możliwość opublikowania artykułu/rozdziału (po uzyskaniu pozytywnej decyzji Rady Naukowej i Recenzentów).

teka2016_plakat (JPG)
teka2016-zaproszenie (PDF)