Jubileusz 60-lecia pracy naukowej Pani Profesor Teresy Dunin-Karwickiej

Kategoria: Uroczystosci Opublikowano: czwartek, 02, kwiecień 2015

30 marca 2012 roku w Collegium Humanisticum Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu świętowano jubileusz 60-lecia pracy naukowej Pani Profesor Teresy Dunin-Karwickiej. W uroczystości wzięli udział uczeni i przyjaciele jubilatki z całej Polski.

Wśród przemówień, życzeń, kwiatów i prezentów, nie zabrakło przyprawionej humorem opowieści, której autorką była główna bohaterka uroczystości. Pośród barwnych wspomnień o ludziach, miejscach i zdarzeniach, zebranych przez lata pracy zawodowej i naukowej, znalazły się i te, dotyczące Katedry Etnologii i Antropologii Kulturowej UMK. Badaczka przez lata pracowała nad rozwojem toruńskiego ośrodka i kolejnych pokoleń jego wychowanków.

Uroczystość połączona była z promocją książki prof. Teresy Dunin-Karwickiej pt. „Drzewo na miedzy”. Jubilatka w podziękowaniu za wkład w rozwój polskiej i „toruńskiej” etnologii otrzymała unikatowy egzemplarz publikacji.

Jubileusz 60-lecia pracy naukowej Pani Profesor Teresy Dunin-Karwickiej, Toruń 30 III 2012

Zobacz galerię wydarzenia:
 (10)