Ludy tubylcze w globalnym świecie. Perspektywa latynoamerykańska

Kategoria: Wykłady gościnne Opublikowano: wtorek, 05, kwiecień 2016

Katedra Etnologii i Antropologii Kulturowej UMK w Toruniu zaprasza na wykład:

prof. dr hab. Aleksander Posern-Zieliński
Ludy tubylcze w globalnym świecie. Perspektywa latynoamerykańska

11 kwietnia 2016 r., godz. 16:45,

Toruń, ul. Władysława Bojarskiego 1, Collegium Humanisticum, sala AB 1.07.

Posern-ZielinskiProf. dr hab. Aleksander Posern-Zieliński jest wybitnym antropologiem kulturowym o szerokich zainteresowaniach obejmujących między innymi antropologię etniczności i stosunków etnicznych, studia amerykanistyczne i latynoamerykanistyczne, antropologię polityki, dzieje etnologii i antropologii społeczno-kulturowej, oddziaływania globalizacji na ludy tubylcze, współczesną sytuację rdzennej ludności regionu andyjskiego oraz problemy migracji, wielokulturowości i polskiej diaspory. Prowadził badania w krajach Ameryki Łacińskiej i  Północnej, w Kazachstanie a także w kilku krajach Europy. Członek wielu towarzystw i gremiów naukowych, w tym członek-korespondent PAN i PAU, przewodniczący Komitetu Nauk Etnologicznych PAN, były wieloletni dyrektor Instytutu  Etnologii i Antropologii UAM w Poznaniu; przez lata związany z Instytutem Archeologii i Etnologii PAN, autor licznych książek i artykułów z zakresu antropologii kulturowej.