Hitoshi Yamada

Kategoria: Wykłady gościnne Opublikowano: czwartek, 16, listopad 2017

Katedra Etnologii i Antropologii Kulturowej UMK w Toruniu zaprasza na wykład:
prof. Hitoshi Yamada
20 listopada 2017 r., godz. 11.30,
Toruń, ul. Władysława Bojarskiego 1, Collegium Humanisticum,  sala AB 2.10.

Pracownia Studiów Azjatyckich KEiAK UMK i Katedra Teorii Kultury WPiSM UMK przy współpracy Zakładu Japonistyki WF UMK zapraszają wspólnie na wykłady PROF. HITOSHIEGO YAMADY z Uniwersytetu Tohoku (Tohoku Daigaku):

1. To eat, or not to eat, that is the question: On food preference and avoidance,
16.11.2017 r. (czwartek) – godz. 13.30-15.00,
WPiSM UMK, ul. Batorego 39L, sala 310

2. Aspects of the Ainu culture: Shamanism, caranke, and the master of animals,
17.11.17 (piątek) – godz. 11.30-13.00,
Collegium Humanisticum, ul. Bojarskiego 1, Aula

3. Eel, crab and deluge: Folk narratives of flood in Japan and their parallels in Eastern Asia,
20.11.17 (poniedziałek) – godz. 11.30-13.00,
Collegium Humanisticum, ul. Bojarskiego 1, sala AB 2.10