Arthistorical fieldwork in the Ladakh Himalayas

Kategoria: Wykłady gościnne Opublikowano: czwartek, 16, kwiecień 2015

Katedra Etnologii i Antropologii Kulturowej UMK w Toruniu zaprasza na wykład:
Dr Verena Ziegler (Department of Art History, University of Vienna)
Arthistorical fieldwork in the Ladakh Himalayas,
Plans, Problems and proper shoes

21 kwietnia 2015 r., godz. 11.30,
Toruń, ul. Władysława Bojarskiego 1,
Collegium Humanisticum, sala AB 2.13.

Arthistorical research in the Himalaya: Let´s plan the journey together and visit amazing places! There are several things to think of when planning a long-term field research in Ladakh and many different ways to realise it. We will talk about the planning in advance and how to get there most safely and will then visite a few selected Buddhist places and their arthistorical jewels.

Badania historyczne w Himalajach: Zaplanujmy tę podróż razem i odwiedźmy wspaniałe miejsca. Należy przemyśleć wiele spraw, jeśli ktoś zamierza prowadzić długotrwałe badania terenowe w Ladaku. Także ich realizacja może przebiegać wielorako. Będziemy rozmawiali o planowaniu badań, jak się tam bepiecznie dostać, a także zwiedzimy kilka buddyjskich gomp i ich najwartościowsze zabytki.